تیتر خبرها
تبلیغات
کد خبر: 10822

ترفند‌هایی برای زیبایی خانه

یکی از بهترین و لذت‌بخش‌ترین کارها برای خانم‌های خانه، چیدمان و دکوراسیون منزل است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد وقتی وارد خانه‌ای شده‌اید ذوق و سلیقه‌ای که در چیدمان و دکوراسیون منزل به‌کار رفته است، حس تحسین شما را برانگیخته و شما را به وجد آورده است. آیا تا‌به‌حال از خود پرسیده‌اید که چه‌چیز باعث می‌شود که برخی خانه‌ها شیک‌تر به‌نظر برسند؟ آیا ذوق و سلیقه خانم خانه در زیبایی منزل مؤثر بوده یا استفاده از اسباب و وسایل لوکس و مدرن؟ کدام‌یک؟ این نوشتار سعی کرده است با ارائه راهکارهایی در مورد اینکه چگونه خانه زیبایی داشته باشیم، به افرادی که دوست دارند فضای خانه خود را با کمترین هزینه و به‌کارگیری نهایت ذوق و سلیقه به فضایی شیک و زیبا تبدیل کنند، کمک کند. ترکیب سبک‌های طراحی مختلف با یکدیگر شما را از قید‌و‌بندها و محدودیت‌هایی که در یک سبک خاص وجود دارد رها می‌سازد. تغییر در چیدمان و دکوراسیون منزل و یا انتخاب سبک خاص طراحی به این معنا نیست که شما باید هر‌چه را که در منزل دارید و با سعی و تلاش فراوان آنها را تهیه و خریداری کرده‌اید دور بریزید. با تعویض صندلی‌ها، جا به جایی در اثاثیه منزل، روکش‌کردن مبلمان و به عبارت بهتر با همه آنچه که در اختیار دارید می‌توانید به یک سبک جدید و نوآورانه دست پیدا کنید. وجود برخی سنت‌ها، آداب و رسوم سبب می‌شود که در چیدمان و دکوراسیون منزل خود برخورد کلیشه‌ای داشته باشید. به‌طور‌مثال استفاده از پرده‌های گران‌قیمت و سنگین در‌صورت عدم‌نیاز به آن، نمونه‌ای از برخورد کلیشه‌ای در طراحی دکوراسیون و چیدمان منزل است.
۱. طراحی مدرن به‌دنبال ترکیب عناصری از سبک‌های قدیمی و جدید است
فکر نکنید که اگر لازم است طراحی منزل‌تان را عوض کنید. باید همه چیزهایی را که در اختیار دارید و عمری برای جمع‌کردن‌شان سعی کرده‌اید، دور بریزید. گاه می‌توانید با عوض‌کردن یکی از عناصر فضایی مدرن و جدید خلق کنید. فکر کنید اگر از میز و صندلی غذاخوری‌تان خسته شده‌اید شاید فقط با تعویض صندلی‌ها یا حتی با روکش‌کردن آنها به سبکی جدید یک فضای جدید ایجاد کنید.
۲. کارهای هنری را در کنار هم آویزان کنید
از آویزان‌کردن مجموعه‌ای از تابلوها در کنار هم نگران نباشید. لازم نیست حتماً تابلوهای گران‌قیمت داشته باشید و با آویزان‌کردن یکی از آنها احساس کنید که درست‌ترین کار را انجام داده‌اید. گاه با قراردادن چند قاب ساده با نقاشی‌های ساده می‌توانید مجموعه‌ای دلنشین فراهم کنید. اگر از ترکیب رنگ سر دربیاورید و هماهنگی لازم را در کنار هم قرار دادن آنها رعایت کنید، نباید از چیزی نگران شوید.
۳. از کلیشه‌ها برای طراحی الهام نگیرید
طرح‌های بی‌زمان بهترین وسیله‌ای‌ست تا شما را از قیدو‌بند خلاص کند. وقتی در جایی زندگی نمی‌کنید که نیاز به آفتابگیرهای بزرگ داشته باشد، چرا باید پرده‌های سنگین آویزان کنید؟ اگر خودتان را مجبور کنید که همه این کلیشه‌ها را در خانه‌تان به‌کار ببرید، می‌بینید که در یک پارک موضوعی گیر افتاده‌اید؛ پارکی که ترکیبی از چیزهای به درد نخور اما کلیشه ای‌ست.
۴. به فکر استفاده جدید از وسایل همیشگی باشید
اگر شما تختخوابتان را با چند کوسن تزئین کنید و آن را در جایی قرار بدهید که بتواند به‌عنوان یک کاناپه هم مورد استفاده قرار بگیرد، می‌توانید هر ساعت از روز بدون این که احساس کنید که دارید به خواب می‌روید استراحت کوچکی بکنید و لم بدهید و کتاب بخوانید یا کاموا ببافید.
۵. فضای شلوغ ایجاد نکنید
هرچه فضا آرام‌تر و منظم‌تر باشد، کلاسیک‌تر و همیشه تازه‌تر است. در این حالت رنگ کف هم مهم است و هر‌چه رنگ کف اتاق آرام‌تر باشد، فضای آرام‌تری به وجود می‌آورد. این آرامش را می‌توانید با تابلوهایی که به دیوارها می‌زنید نیز به‌دست آورید.
۶. هوای گوشه‌های دنج را داشته باشید
گوشه‌های دنج خانه با قرار گرفتن یک صندلی یا نیمکت کوچک با یک میز کنار آن و یکی دو تابلو در بالای آنها ایجاد می‌شود. به‌این‌ترتیب کنار یک پنجره که تا به حال بدون استفاده رها شده بود می تواند به همان گوشه دنج خانه تان بدل شود. حتی یک قسمت بدون آفتاب که به دلیل تاریکی از آن دست کشیده بودید هم می‌تواند جای دنج شما باشد. در این حالت با گذاشتن یک آباژور ساده روی میز کنار مبلتان می‌توانید یک جای دنج برای مطالعه یا ولو‌کردن مجله‌ها پیدا کنید.
۷. تلویزیون را پنهان نکنید
این‌روزها که تلویزیون به یکی از دوستان همیشگی ما بدل شده پس باید آن را جایی بگذارید که به‌راحتی بتوانید دور هم بنشینید و در ساعت‌های تماشای تلویزیون با هم باشید. پس جای تلویزیون را طوری تعیین کنید که همه بتوانید از آن استفاده کنید.
۸. در ترکیب چیزهای مختلف به مفیدبودنشان فکر کنید
اگر خیلی دوست دارید از کاغذ دیواری استفاده کنید، بدون اینکه این خرج را بر خودتان تحمیل کنید که تمام دیوارها را پراز رنگ کنید می‌توانید یک یا دو دیوار را به این کاغذ‌دیواری‌ها اختصاص دهید و دیوارهای روبه رو را با رنگ‌های مکمل آنها که در تابلوها به کار رفته بپوشانید. به فکر رنگ مبل‌هایتان هم باشید تا بعد در برابر یک کار انجام شده قرار نگیرید.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
۱۳۹۹/۸/۲۶ -  شماره 328